Στις 3 Οκτωβρίου 2023, οργανώθηκε στο σχολείο μας η «Ημέρα του αθλητισμού». Για τις Β ‘ και Γ’ τάξεις Γυμνασίου οργανώθηκαν αγώνες βόλεϊ, μπάσκετ και τσουβαλοδρομίες. Για την νεοεισερχόμενη Α’ Γυμνασίου οργανώθηκε ένα κυνήγι θησαυρού. Σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες απονεμήθηκε έπαινος ενώ οι ομάδες που νίκησαν πήραν ξεχωριστό βραβείο. Έπαινος απονεμήθηκε και στους/στις συμμετέχοντες/-ουσες εκπαιδευτικούς.

Μέσα από την ημέρα του αθλητισμού γιορτάστηκε η ευγενής άμιλλα και η συνεργασία, τόσο μεταξύ των παιδιών όσο και μεταξύ μαθητών και εκπαιδευτικών. Ιδιαίτερα χρήσιμη ήταν η συμβολή του συλλόγου γονέων οι οποίοι συνεισέφεραν σε πολλές πτυχές της διοργάνωσης. Τους ευχαριστούμε πολύ για την κόπο και την αμεσότητά τους, ευελπιστώντας πάντα σε μια καλή συνεργασία σχολείου & γονέων.